SILVER OCH METALL / Silver & nysilver / Matskedar 8748541
nr 874 8541
Matskedar
Silver, 6 st, 1700-/1800-tal
Utrop:
1.000 kr
Såld:
800 kr
måndag 10 februari 2014
kl 19:19:26
9/2 14:40:12
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.
Silver